روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
کد : 24917-27671      تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند تعداد بازدید : 382

معاونت دانشجویی و فرهنگی | اردوی خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه به روستای سیرچ از توابع بخش شهداد و روستای جهر اندوهجرد برگزار شد

اردوی خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه به روستای سیرچ از توابع بخش شهداد و روستای جهر اندوهجرد برگزار شد
اردوی خدمت رسانی دانشجویان کانونهای "لبخند"، "اردیبهشت"، "گنجینه" و "هلال احمر" با برنامه ریزی اداره فوق برنامه امور فرهنگی دانشگاه در روزهای 22 ،23 و 24 اسفندماه در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد و روستای جهر اندوهجرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، در این اردوی سه روزه دانشجویان دانشگاه با تحت پوشش قرار دادن دو روستا خدمات پزشکی، آموزشی بهداشتی، دندان پزشکی، مشاوره بهداشتی، پرستاری مامایی، فرهنگی و سرگرمی به افراد محروم این مناطق ارائه کردند.

رئیس اداره فوق برنامه دانشگاه  و مسئول اردوی خدمت رسانی دراین رابطه گفت: با درخواست دانشجویان کانون های دانشگاه این اردوی خدمت رسانی در آستانه سال نو در روستای سیرچ از بخش شهداد و روستای جهر اندوهجرد برگزار شد.

محمدرضا نواده افزود: درنخستین روز برگزاری، گروه دانشجویان در خانه بهداشت روستای سیرچ مستقر شدند و خدمت رسانی را انجام دادند که با تشخیص تیم پزشکی یک مورد بیمار قلبی که در وضعیت بد ی به درمانگاه مراجعه کرده بود باهمکاری اورژانس 115 سیرچ به بیمارستان شفای کرمان منتقل شد.

وی ادامه داد: در روزهای دوم و سوم دانشجویان  با استقرار در روستای جهر اندوهجرد خدمات پزشکی خود را ادامه دادند که مسئولان  بخش اندوهجرد از روند خدمت رسانی بازدید کردند.

وی اضافه کرد: با پیگیری دانشجویان واداره فوق برنامه دانشگاه اقلام خوراکی اهدایی دانشجویان  که جمع آوری شده بود، در قالب 50بسته غذایی دربین افراد بی بضاعت روستای جهر توزیع شد.

مسئول اردوی خدمت رسانی در مورد تعداد خدمت گیرندگان وخدمات ارائه شده در این اردو گفت : در مدت این 3 روز، 700نفر ازخدمات ارائه شده استفاده کردند.

 آمار به تفکیک به شرح ذیل است:

خدمات دندان پزشکی:  270 نفر معاینه شدند که از این تعداد 140مورد کشیدن دندان، 40مورد ترمیم و6 مورد جرم گیری انجام شده است

خدمات مامایی شامل معاینه، مشاوره وبرگزاری کلاس های آموزشی به تعداد 90نفر

خدمات پزشکی: معاینه 130نفر وارجاع به متخصص در صورت نیاز  

خدمات پرستاری: غربالگری ومعاینه 210 نفر وارجاع به پزشک در صورت نیاز

خدمات دارویی: انجام مشاوره دارویی

خدمات فرهنگی: آموزش بهداشت فردی، آموزش بهداشت دهان ودندان به کودکان، بازی وسرگرمی، اهدای مسواک وخمیر دندان به کودکان، برگزاری جشن پایان سال برای اهالی روستای جهر واهدای 150 هدیه  توسط همکاران دانشگاه در این برنامه