۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير

با سلام

احتراما،  به استحضار می رساند، کارگاه Risk Analysis از سری ماموریت های ویژه توسعه دانش مدل سازی در علوم سلامت، در تاریخ های 3 و  4 خرداد ماه 1396 برگزار خواهد شد.

برگزار کننده: مرکز تحقیقات مدل سازی در سلامت (کارگروه مدل سازی های آماری)

مکان برگزاری: سالن کنفرانس پژوهشکده آینده پژوهی در سلامت، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

مدرس:

جناب آقای دکتر رضا پور  عضو هیات علمی بخش آمار دانشگاه شهید باهنر

 

این کارگاه در دو بخش ارائه خواهد گردید:

در بخش اول، پس از معرفی و ارائه اجمالی تاریخچه ریسک، به بررسی مفاهیم آن پرداخته، سپس خواص لازم یک ابزار اندازه گیری ریسک بررسی و در نهایت به معرفی چندین ابزار معمول اندازه گیری ریسک همچون ارزش در معرض خطر، ارزش در معرض خطر دمی، اندازه های ریسک ساخته شده بر اساس نظریه امید ریاضی، تابع مطلوبیت و تابع انحراف و... می پردازیم. در ادامه این مبحث پس از مرور اجمالی بر مفاهیم توابع توزیع چند متغیره، به بررسی روشهای محاسبه ریسک ناشی از یک پرتفو پرداخته خواهد شد.

در بخش دوم پس از ارائه مقدمات لازم در زمینه کار با نرم افزار R، نحوه محاسبه ریسک بر اساس اندازه ریسک های ارائه شده در بخش اول، در این نرم افزار پرداخته و در نهایت با ارائه چند مثال به بررسی مفهوم ریسک و کاربرد آن در مباحث اپیدمولوژی، بیمه و بانکداری و بازار سرمایه پرداخته خواهد شد.

 

 توجه)آخرین مهلت ثبت نام تا تاریخ 24 اردیبهشت ماه خواهد بود.

ثبت نام از طریق ارسال ایمیل به آدرس workshop.registry@gmail.com  امکان پذیر می باشد.

لطفا در subject ایمیل، نام کارگاه مربوطه را ذکر فرمایید.

 

لطفا در ایمیلی که فعال است و مرتب چک می فرمایید، ثبت نام را انجام داده، و حتما فرم ثبت نام را تکمیل نموده و برای ما ارسال نمایید.

فرم ثبت نام را از اینجا دریافت نمایید.

توجه مهم: ارسال فرم ثبت نام به منزله ثبت نام قطعی نمی باشد. پس از بررسی فرم ثبت نام، نتیجه قطعی آن 10 روز قبل از تاریخ برگزاری کارگاه، به ایمیل متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.

شرکت در کارگاه رایگان بوده اما صدور گواهی شرکت در کارگاه، مستلزم پرداخت هزینه به مبلغ پانصد هزار ریال می باشد.

اسکان متقاضیانی که از خارج  شهر کرمان تشریف بیاورند،  بر عهده دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اما هزینه های رفت و آمد، غذا و .... به عهده متقاضیان می باشد.

تذکر مهم: ظرفیت مهمان سرای دانشگاه محدود بوده و اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام نمایند.

امکان شرکت بصورت وبینار فراهم می باشد که پس از ثبت نام، آدرس لینک چند روز قبل از برگزاری کارگاه، به ایمیل متقاضیان ارسال می گردد.

به همراه داشتن لپ تاپ در جلسه کارگاه الزامی است.

لازم است، شرکت کنندگان نرم افزار R به همراه داشته باشند.

مطالب کارگاه چند روز قبل از برگزاری، از طریق Google Drive  به اشتراک گذاشته خواهد شد و لازم است توسط متقاضیان قبل از شرکت در کارگاه دانلود شود.

تلفکس جهت کسب اطلاعات بیشتر: 03431325405  

 

مرکز تحقیقات مدل سازی در سلامت، دانشگاه علوم پزشکی کرمان